Horní Suchá

Oficiální stránky obce


Fedrování s folklórem 2006

Dosud ojedinělou akci připravila na sobotu 23.9.2006 obec Horní Suchá ve spolupráci s Místní organizací PZKO v Horní Suché - "FEDROVÁNÍ S FOLKLÓREM".

Jak již samotný název napovídá, zaměření programu bylo čistě folklórní a vystoupilo v něm 5 souborů z růsných koutů našeho regionu i zahraničí: "domácí" SUSZANIE, Valašský Vojvoda z Kozlovic, soubor Bielsko Biała z téhož města, Šmykňa z Ostravy, Górole z Mostů u Jablunkova. Hvězdou programu pak byla slavná zpěvačka Jarmila Šuláková, kterou zdejší obecenstvo přijalo vřelými ovacemi.

Mohlo se zdát, že více než 3 hodinový program bude příliš náročný na udržení pozornosti a zájmu diváků, ovšem pravý opak byl pravdou. Jednotlivá vystoupení byla uspořádána tak, že si většina přítomných ani neuvědomila, jak rychle ten čas uběhl.
Jak připomíná samotný název akce, základním choreografickým pojítkem celého odpoledne a večera bylo fárání do dolu.

Po programu a vynikající večeři, kterou připravila kuchyně Restaurace Dělnický dům, čekala na všechny přítomné zábava a "tancovačka" za doprovodu kapel jednotlivých souborů. Střídaly se postupně v sále Dělnického domu, Restauraci a sále Domu PZKO.

První ročník se opravdu vydařil a poslední vytrvalci se bavili až do časných ranních hodin. Doufejme, že se z toho stane tradice, která se usídlí v kalendáři akcí pořádaných v naší obci.