Horní Suchá

Oficiální stránky obce


Vítání léta 2006

V sobotu 24. června se v obnoveném amfiteátru na stadionu TJDF Horní Suchá konal již 4. ročník Vítání léta. Počasí bylo překrásné, snad až příliš horké a možná také z tohoto důvodu se lidé v časných odpoledních hodinách vydali osvěžit k vodě a teprve potom se přišli bavit. A tak se stalo, že první kapela "Douda Band" hrála před téměř prázdným hledištěm. V 15.00 zahájil Vítání léta starosta obce Horní Suchá Ing. Jan Lipner. Pak už se vše rozjelo naplno: Dechová hudba Hasičanka spolu s mažoretkami DIXI, BLAF, PEHA, Vlasta Redl, Věra Špinarová - to hovoří samo za sebe.

Akce se zúčastnily také delegace partnerských obcí Lubomia z Polska a Gelnica ze Slovenska. Lubomia si dokonce přivezla fotbalové družstvo, které sehrálo přátelské utkání s mužstvem Horní Suché. Polský tým však hrál o poznání lépe a výsledek to jen potvrzuje: 4:1.
To ovšem nebyla jediná soutěž. Nemohlo přece chybět tradiční pojídání párků a pití piva na čas. Děti se mohly pobavit na skákacím hradě.
Po očekáváném koncertě Věry Špinarové odpálili organizátoři ohňostroj, který ani letos nezklamal. Posledním, ovšem nejvytrvalejším, bodem programu byla kapela Smolaři. "Roztočili" to hned po ohňostroji a hráli až do rozednění.

Nechme se překvapit, jaký program pro nás připraví Kulturní a sportovní komise na příští 5. ročník Vítání léta.