Horní Suchá

Oficiální stránky obceneděle 03.12.2023, -4 °CRychlý kontakt

Obecní úřad Horní Suchá
Sportovní 227/4
735 35 Horní Suchá

E-mail: sekretariat@hornisucha.cz
Tel.: +420 596 425 645-6

Kompletní kontakty
 

                                                                                                                                                                                                        

 

Regioforum Euroregion Těšínské SlezskoZiveobce.cz
 

Mistrovství světa juniorů do 17 let ve vzpíráníReportáž

Horní Suchá má co slavit

Mistrovství juniorů ve vzpírání do 17 let se mělo konat od 11. do 18. listopadu v Peru. Kvůli pandemii tam ale závodníci nemohli odletět. Vzhledem k nepříznivé koronavirové situaci se světová vzpěračská federace rozhodla, že proběhne soutěž on-line z každého státu, netypicky přes internetový přenos. Situace byla pro všechny nová a neznámá. Česká republika do soutěže přihlásila tři děvčata a čtyři hochy. Z toho z Horní Suché ve váze do 55 kg Vendulu Šafrátovou a ve váze do 49 kg Alexandra Džobáka. Oba v této soutěži velmi dobře reprezentovali.

Ve váze do 49 kg získal Alexandr titul mistra světa v nadhozu výkonem 103 kg. V trhu byl bronzový výkonem 78 kg a ve dvojboji skončil stříbrný výkonem 181 kg. Vendula ve váze do 55 kg bojovala v trhu o bronzovou medaili, měla stejný výkon jako polská reprezentantka, která však šla dříve na činku 75 kg a tím získala před Vendulou bronz. Naše reprezentantka tedy skončila na čtvrté pozici. V nadhozu se výkonem 87 kg umístila na 8. místě a celkově ve dvojboji skončila na šestém místě.

Mistrovství se v soutěži kluků zúčastnilo 62 zemí a v kategorii děvčat 55 států. To znamená, že nás naši zástupci výborně reprezentovali a naše obec se díky dobrým výkonům a umístění dostala do povědomí celého světa. Organizačně probíhala soutěž velmi dobře, bez problémů s napojením na místo organizace v Peru, odkud byla řízená.

Jsme hrdí, že tito dva závodníci jsou odchovanci ze vzpěračské líhně Horní Suché. Přejeme jim hodně dalších úspěchů a splnění jejich sportovních snů.

Rychlý kontakt

Obecní úřad Horní Suchá
Sportovní 227/4
735 35 Horní Suchá

E-mail: sekretariat@hornisucha.cz
Tel.: +420 596 425 645-6

Kompletní kontakty
 

                                                                                                                                                                                                        

 

Regioforum Euroregion Těšínské SlezskoZiveobce.cz