Horní Suchá

Oficiální stránky obceneděle 03.12.2023, -4 °CMultifunkční centrum Sušanka


Reportáž

Tak konečně… Dne 11. října byl zkolaudován objekt č. p. 1257 na ul. Těrlické, tj. objekt bývalého nákupního střediska a následně známé hospody Sušanka. Objekt byl zrekonstruován na Multifunkční centrum a název „Sušanka“ bylo to jediné, co na něm zůstalo při starém.

Po prvním záměru v roce 2012, tento objekt zrekonstruovat na mateřskou školu, kde se záhy zjistilo, že využívání by bylo zřejmě jenom dočasné, vzhledem k nárazovému nárůstu počtu děti a rekonstrukce by byla za nemalé finanční prostředky, se zrodil v roce 2017 nový nápad, možnost vytvořit na prvním podlaží objektu působiště pro místní oddíl našich velmi úspěšných vzpěračů (např. na Olympiádě mládeže juniorů v Argentině 3. místo), kteří marně hledali vhodné prostory pro své sportovní aktivity.
Vzpěračům byla vyčleněna na prvním podlaží objektu prostorná vzpěračská hala a přilehlá rozcvičovna. K těmto prostorům patří také místnost kanceláře a kuchyňky. Zbývající větší místnost prvního podlaží bude využívána místním oddílem florbalistů.
Pro využití druhého podlaží objektu byly záměry využití jasné velmi rychle. V těchto prostorech druhého podlaží byla vytvořena kancelář pro místní oddíl horolezců, dále kancelář a místnost pro kreativní činnosti, původně pro Spolek Tulipán, nyní pro spolek Velká náruč.
Největší část prostoru druhého podlaží, bude ale využívat místní Soubor písní a tanců Suszanie, bude tu i krojovna – místnost pro uskladnění lidových krojů, místnost pro půjčování rekvizit a velký taneční sál, který může být také využíván i jinými spolky, kroužky, které budou provozovat aktivity spojené s tancem, např. taneční kroužek základní školy, dále místní organizaci TJ - cvičení aerobiku, apod. Samozřejmě k  prostorům prvního i druhého podlaží objektu přísluší také prostory WC, sprch, šaten, skladů, technických místností. Objekt je zateplen. Pro ohřev vody bude využívána sluneční energie, pro větrání tanečního a vzpěračského sálu je instalována rekuperační jednotka s filtrací, vše je technicky uzpůsobeno tak, aby bylo v maximální míře šetřeno energiemi.
Objekt je vybaven zabezpečovacím zařízením, je střežen venkovním kamerovým systémem. Zpřístupněn je jenom na základě vlastnictví přístupového kódu.
V současné době je zpracována projektová dokumentace na opravu stávajících zpevněných ploch u daného objektu a připravuje se výběrové řízení na zhotovitele stavby opravy těchto ploch.
Objekt je tedy jako nový, čistý, nepoškozený. Záleží už jenom na nás a všech, kteří ho budou využívat, jak dlouho se budeme moct pyšnit tím, že se dílo podařilo a bude patrné, že si také vážíme těchto nových prostorů, které stály obec nemálo finančních prostředků.

Přejeme všem, vzpěračům a florbalistům, folklórnímu souboru, horolezcům, hodně skvělých sportovních a společenských úspěchů a všem ostatním pohodu v nových prostorech Multifunkčního centra Sušanka.

Rychlý kontakt

Obecní úřad Horní Suchá
Sportovní 227/4
735 35 Horní Suchá

E-mail: sekretariat@hornisucha.cz
Tel.: +420 596 425 645-6

Kompletní kontakty
 

                                                                                                                                                                                                        

 

Regioforum Euroregion Těšínské SlezskoZiveobce.cz