Horní Suchá

Oficiální stránky obceneděle 24.09.2023, 15 °CRychlý kontakt

Obecní úřad Horní Suchá
Sportovní 227/4
735 35 Horní Suchá

E-mail: sekretariat@hornisucha.cz
Tel.: +420 596 425 645-6

Kompletní kontakty
 

                                                                                                                                                                                                        

 

Regioforum Euroregion Těšínské SlezskoZiveobce.cz
 

Novoroční koncert

Vánoce a Nový rok je obdobím, kdy se pořádají koncerty koled a jiných vánočních písní. Také v Horní Suché dodržujeme tuto tradici, a tak toto sváteční období bývá zpestřeno koncerty zejména školní mládeže.
Rok 2023 je spojen se 110. výročím začátku sborového zpěvu v Horní Suché a zároveň s výročím vzniku dvou pěveckých souborů: 30 let sboru Sucha a 20 let pěveckého souboru Chórek. Naskytla se tak možnost přípravy společného koncertu téměř všech hudebních těles působících v Horní Suché. K souborům jubilantům se tak připojil teprve nedávno vzniklý sbor Slavíci z Horní Suché, smyčcový orchestr pod vedením Tadeáše Danela a sólisté – zpěvačka Beata Czendlik Šelová a varhanice Natalia Uher. Organizátoři se rozhodli pozvat také Mix Orchestru pod vedení Adama Bobera s operním zpěvákem Michalem Borkowskim ze spřátelené obce Lubomia z Polska a soubor Šmykňa z Ostravy, který již 15 let spolupracuje s Chórkem. Koncert tak mohl nabídnout divákům koledy v mnoha provedeních – od klasického s varhany a smyčcovým orchestrem přes lidový v provedení cimbálové muziky až po moderní se swingovým orchestrem nebo s doprovodem kytary. Ke slavnostnímu charakteru koncertu přispělo prostředí kostela sv. Josefa vybaveného novými lavicemi. Umělci byli rozmístěni ve více místech a posluchači je mohli slyšet i vidět na velkých obrazovkách díky instalované video technice. Koncert moderovala paní Gražyna Siwek a seznámila diváky s jednotlivými účinkujícími. K vrcholům koncertu určitě patřily tradiční vánoční písně Adeste fideles a Tichá noc ve společném provedení všech 75 zpěváků.
Koncert byl krásným začátkem nového roku 2023 a je třeba poděkovat nejen všem účinkujícím, ale i těm, kteří se podíleli na jeho přípravě – římsko-katolická církev, která poskytla prostory, MS PZKO, která měla rozhodující podíl na organizaci, SDH pomohlo se zajištěním vytápění a zejména Obec Horní Suchá, která celou akci zajistila finančně.

Reportáž


Reportáž TV POLARRychlý kontakt

Obecní úřad Horní Suchá
Sportovní 227/4
735 35 Horní Suchá

E-mail: sekretariat@hornisucha.cz
Tel.: +420 596 425 645-6

Kompletní kontakty
 

                                                                                                                                                                                                        

 

Regioforum Euroregion Těšínské SlezskoZiveobce.cz