Horní Suchá

Oficiální stránky obceneděle 24.09.2023, 12 °CŠtěpánský běh

Štěpánský běh Horní Suchou

Ve svátečním dopoledni za přítomnosti Vánoční atmosféry dne 26. 12. 2022 proběhl nultý ročník Štěpánského běhu Horní Suchou, který uspořádali členové nově vzniklé Sportovní komise obce Horní Suchá ve spolupráci se Sportovním klubem Horní Suchá, z.s., jehož start i cíl se nacházel ve Sportovním areálu František na fotbalovém hřišti.

Původní myšlenka organizátorů byla uspořádat běh pro všechny věkové generace bez ohledu na sportovní výkonnost, a tak znělo i motto běhu: „Není důležitá rychlost ani styl, jde o radost z pohybu.“ Tímto mottem se organizátoři snažili řídit a uspořádali běhy pro všechny kategorie běžců bez ohledu na výkonnost. Dětských běhů se zúčastnilo v několika kategoriích celkem 25 dětí od 3 do 15 let, které předvedly fantastické výkony na hranici svých možností, za skandování početného publika. Hlavního závodu na 5 kilometrů, který vedl centrem obce Horní Suchá zpět do sportovního areálu, se zúčastnilo celkem 65 běžců – 49 mužů a 16 žen. Závod slavnostně odstartoval místostarosta obce Ing. Martin Adamiec a pak už se šlo na věc. Nejrychleji zdolal trať Adam Szymanik v čase 17:11,34 min., poslední účastník běhu dorazil do cíle v čase 46:29,39 min. O výsledky, ale v tomto závodě primárně nešlo, všichni zúčastnění zdolali zdárně trať a v cíli se pak i s početným diváckým zázemím skvěle bavili.
Jednalo se o nultý ročník takzvaně nanečisto. Organizátoři nasbírali zkušenosti a cenné podněty účastníků s vírou, že příští první ročník bude minimálně stejně úspěšný, co se týče úsměvů všech aktérů a počtu závodníků.
Sluší se poděkovat vedení obce Horní Suchá za materiální podporu, restauraci Na Kopečku za skvělý punč, členům Sportovní komise obce Horní Suchá a Sportovního klubu za organizaci závodu, jmenovitě zejména Ladislavu Vápeníkovi za technickou podporu realizace závodu.

Mílí hornosušasné, budeme se na Váš těšit příští rok na startu i v cíli!

Mgr. Petr BębenekReportážRychlý kontakt

Obecní úřad Horní Suchá
Sportovní 227/4
735 35 Horní Suchá

E-mail: sekretariat@hornisucha.cz
Tel.: +420 596 425 645-6

Kompletní kontakty
 

                                                                                                                                                                                                        

 

Regioforum Euroregion Těšínské SlezskoZiveobce.cz